Прозорість та інформаційна відкритість закладу



Ліцензія на впровадження освітньої діяльності в сфері дошкільної освіти без проходження процедури ліцензування №193 (розпорядження Чернігівської обласної державної адміністрації
від 28 травня 2019 року №302)


Структура та органи управління дошкільним навчальним закладом

1.Система управління закладом дошкільної освіти освіти визначається Законом України «Про освіту» та установчими документами.
Згідно до ст.20, п.1 Закону України "Про дошкільну освіту", п.41 Положення про дошкільний навчальний заклад, керівництво дошкільним навчальним закладом здіснює його завідувач.
Згідно до ст.20, п.2 Закону України "Про дошкільну освіти", п.42 Положення про дошкільний навчальний заклад, колегіальним постійно діючим органом управління дошкільним навчальним закладом є педагогічна рада.
Згідно до ст.20, п.3 Закону України "Про дошкільну освіту", п.45 Положення про дошкільний навчальний заклад, органом громадського самоврядування в ДНЗ є загальні збори (конференція) колективу закладу та батьків або осіб, які їх замінюють, що скликаються не рідше одного разу на рік.
2. Управління дошкільним навчальним закладом в межах повноважень, визначених законами та установчими документами цього закладу, здійснюють:
-засновник);
-керівник ДНЗ;
-колегіальний орган управління ДНЗ - педагогічна рада;
-колегіальний орган громадського самоврядування;
-інші органи, передбачені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.
Права і обов'язки засновника дошкільного навчального закладу
1. Права і обов'язки засновника щодо управління дошкільного навчального закладу визначаються законами України, установчими документами ДНЗ.
2. Засновник ДНЗ або уповноважена ним особа:
-затверджує установчі документи ДНЗ, їх нову редакцію та зміни до них;
-укладає строковий трудовий договір (контракт) з керівником ДНЗ , обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами ДНЗ;
-розриває строковий трудовий договір (контракт) з керівником ДНЗ з підстав та у порядку, визначених законодавством та установчими документами ДНЗ;
-затверджує кошторис та приймає фінансовий звіт ДНЗ у випадках та порядку, визначених законодавством;
-здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю ДНЗ;
-здійснює контроль за дотриманням установчих документів ДНЗ;
-забезпечує створення у ДНЗ інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;
-здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;
-реалізує інші права, передбачені законодавством та установчими документами ДНЗ.
3. Засновник або уповноважена ним особа не має права втручатися в діяльність ДНЗ, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та установчими документами.
4. Засновник або уповноважена ним особа може делегувати окремі свої повноваження органу управління або піклувальній раді ДНЗ.
5. Засновник має право створювати ДНЗ, що здійснює освітню діяльність на кількох рівнях освіти.
6. Засновник ДНЗ зобов'язаний:
-забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним ДНЗ на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов;
-у разі реорганізації чи ліквідації ДНЗ забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти;
-забезпечити відповідно до законодавства створення в ДНЗ безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами.
Керівник дошкільного навчального закладу
1. Керівник ДНЗ здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.
Повноваження (права і обов'язки) та відповідальність керівника ДНЗ визначаються законом та установчими документами закладу освіти.
Керівник є представником ДНЗ у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти.
2. Керівник ДНЗ призначається засновником у порядку, визначеному законами та установчими документами, з числа претендентів, які вільно володіють державною мовою і мають вищу освіту.
Додаткові кваліфікаційні вимоги до керівника та порядок його обрання (призначення) визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.
Керівник дошкільного навчального закладу в межах наданих йому повноважень:
-організовує діяльність ДНЗ;
-вирішує питання фінансово-господарської діяльності ДНЗ;
-призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов'язки;
-забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
-забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
-забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю ДНЗ;
-сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування ДНЗ;

-сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників ДНЗ;-здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами ДНЗ.

Кадровий склад ДНЗ згідно з ліцензійними умовами

Відповідно до штатного розпису ДНЗ укомплектований працівниками у кількості 12 осіб. 

Укомплектованість педагогічними працівниками
Кадрове забезпечення здійснено у повній відповідності з вимогами чинного законодавства щодо функціонування освітнього закладу. Освітній процес забезпечують 6 педагогів: 1 завідувач, 4 вихователі, 1 музичний керівник,сумісник. 5 педагогічних працівників мають повну вищу освіту, 1 педагогічний працівник - неповну вищу освіту. Кваліфікаційний рівень кадрового складу: "Спеціаліст вищої категорії" - 1 педагогічний працівник, "спеціаліст другої категорії"- 2 педагогічних працівники, "спеціаліст"- 3 педагогічних працівників. 

Укомплектованість технічним персоналом. У ДНЗ працюють 6 осіб зі складу технічного та обслуговуючого персоналу: 2 помічника вихователя, 1 кухар, 1 машиніст із прання та ремонту спецодягу, 1 двірник, 1 сторож.

Ліцензований обсяг та фактична кількість осіб, які навчаються в закладі освіти

Проектна потужність - 38 місць. На сьогодні функціонує 2 групи для дітей віком від 3 до 6 років:"Сонечко" та "Веселка". Станом на 01.09.2023р. загальна чисельність - 41 дитина дошкільного віку.

Черга на влаштування дітей в ДНЗ станом на 12 вересня 2023 року - 31 заява (від народження до 3років - 25 заяв, 

від 3 до 6- 6 заяв).


Мова освітнього процесу - українська. 

Освітні послуги в дошкільному навчальному закладі надаються на безкоштовній основі.

Вакансії в ДНЗ:

станом на 01.09.2023р.:

посади:               завідувач господарства – 0,3 штатних одиниць,

                           старша медична сестра – 0,5 штатних одиниць.

Матеріально-технічне забезпечення ДНЗ



З В І Т

керівника дошкільного навчального закладу»Ромашка»

загального типу Носівської міської ради Чернігівської області

ЖУК ВАЛЕНТИНИ БОРИСІВНИ

про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьками та громадськістю

в 2021 – 2022 навчальному році


На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п. 3 наказу Міністерства освіти і науки від 23.03.2005р. № 178, Положення про дошкільний навчальний заклад, з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базуються на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації я, Жук Валентина Борисівна, завідувач дошкільного навчального закладу «Ромашка», звітую про основні напрямки своєї діяльності за 2021-2022 навчальний рік.

Керівництво роботою дошкільного навчального закладу здійснюється відповідно до Статуту та річного плану роботи.

У період обмежувальних протиепідемічних заходів на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 дошкільний навчальний заклад працював у звичайному режимі до запровадження правового режиму воєнного стану на території України. Освітній процес у дошкільному навчальному закладі було припинено з 28 лютого 2022року.

В 2021-2022 навчальному році в дошкільному навчальному закладі "Ромашка" нараховувалося – 62 дітей.

В ДНЗ функціонувало 2 вікові групи: молодша, середня група «Сонечко»- 28 дітей, середня, старша група «Веселка» - 34 дітей.

Укомплектованість груп була проведена згідно з віком дітей, індивідуальними потребами та з урахуванням запитів батьків.

Реалізація Базового компоненту дошкільної освіти забезпечувалася освітніми програмами та навчально-методичною літературою, що затверджена Міністерством освіти і науки України та схвалена для використання в дошкільних навчальних закладах. В роботі керувалися Програмою розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля», Програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт».

Завдяки творчому, неформальному підходу педагогів до своєї справи в ДНЗ було створено таке розвивальне середовище, яке максимально забезпечило умови для того, щоб діти успішно набували тут навичок практичного життя, збагачували свій індивідуальний досвід, розвивали загальні здібності: розумові, комунікативні, організаторські, конструктивні тощо.

Дошкільний навчальний заклад «Ромашка» повністю укомплектований педагогічними кадрами, не повністю - обслуговуючим персоналом – відсутні посади медичної сестри (0,5ст.) та завгоспа (0,3ст.). Усі педагоги мають педагогічну освіту, за станом здоров`я їм дозволено здійснювати педагогічну діяльність.

У 2021-2022 навчальному році навчально-виховний процес в ДНЗ «Ромашка» забезпечували 6 педагогічних працівника, всі педагоги мають відповідну фахову освіту (4 педагоги мають повну вищу освіту, 2 – неповну вищу). Серед педагогів закладу мають ІІ категорію - 3 педагоги, кваліфікаційну категорію спеціаліст – 3.

Всі педагоги володіють державною мовою, в межах, необхідних для виконання своїх посадових обов'язків. Розстановка кадрів умотивована, всі педагоги працюють за фахом, забезпечується наступність в роботі.

Організація харчування в дошкільному навчальному закладі здійснювалася на підставі Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту» (стаття 35), «Про охорону дитинства» (стаття 5), Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 № 305 « Норми харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, Міністерства охорони здоров'я України від 17.04.2006 № 298/227 та Змінами до Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затверджені наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерством охорони здоров'я України від 26.02.2013 № 202/165.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 № 667 «Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах» вартість за харчування становила 37 грн 50коп в день ( з вересня 2021 – лютий 2022р.), з яких батьківська плата становила 50%. Тринадцятеро дітей мали пільги на харчування, для них було організоване : безкоштовне- 4 (3 - сім'ї учасників АТО, 1- сім'я внутрішньо переміщених осіб), 50% від вартості харчування – 9 ( 1- дитина позбавлена батьківського піклування, 8 – багатодітні сім'ї).

У дошкільному навчальному закладі витримується 3-разовий режим харчування. Для організації раціонального харчування в ДНЗ складається примірне чотиритижневе меню на всі періоди року, яке погоджується із Держпродепідслужбою і затверджується керівником навчального закладу.

Видача готових страв дозволяється лише після зняття проби медпрацівником.

Продукти харчування в ДНЗ постачають установи, які визначені рішенням тендерних комітетів. Продукти завозять згідно заявок, які надає завідувач щотижня, вони приймаються лише за наявності супровідних документів, які підтверджують їх походження, безпечність, якість, ґатунок, категорію, дату виготовлення на підприємстві, термін реалізації, умови зберігання.

Не приймаються та не використовуються в ДНЗ м'ясо та яйця водоплавної птиці, субпродукти (крім печінки), річкова та копчена риба, гриби, соуси, майонез, вироби швидкого приготування, квас, кава натуральна, кремові вироби. Також не використовуються продукти, що містять синтетичні барвники, ароматизатори, консерванти.

Стан роботи щодо організації харчування в ДНЗ заслуховувалися на виробничих нарадах та відображено у наказах по закладу.Постачання продуктів харчування в цілому здійснювалося задовільно.

Технологічне та холодильне обладнання у робочому стані.

Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги щодо забезпечення прав дитини, які закріплені у основних державних документах:

  • Конституція України;
  • Конвенція ООН про права дитини;
  • Закон України «Про охорону дитинства»;
  • Сімейний кодекс.

Для ведення цієї роботи у закладі щорічно, на початку року, складається соціальний паспорт закладу, розробляється план заходів та проводиться аудит дітей різних пільгових категорій. У 2021-2022 н. р. в ДНЗ виховувалося:

  • 8 дітей з багатодітних сімей;
  • 1 дитина, позбавлена батьківського піклування;
  • 1 дитина з сім'ї внутрішньо переміщених осіб;
  • 3 дітей з сім'ї учасника АТО.

Усі ці діти проживають у нормальних побутових умовах.

Впродовж року проводилась правоосвітня та правовиховна робота з батьками. На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008р. № 1/9-811 «Про здійснення соціально-педагогічного патронату», інструктивно-методичних листів від 27.08.2000р. № 1/9-352, від 04.10.2007р. № 1/9-583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» адміністрацією ДНЗ розроблені певні заходи, а саме:

  • працював консультативний центр для батьків вихованців, які не відвідують ДНЗ;
  • надання методичної і консультативної допомоги сім'ї, включення батьків у процес виховання, навчання та реабілітації дитини;
  • формування соціально-педагогічної компетенції сім'ї у вирішенні її психолого-педагогічних та соціальних проблем;
  • створення банку даних дітей, які підлягають охопленню соціально-педагогічним патронатом.

Педагоги проводили роз'яснювальну роботу серед батьків щодо необхідності здобуття дітьми старшого дошкільного віку дошкільної освіти.

Система методичної роботи в дошкільному навчальному закладі базувалася таким чином, щоб створити належні умови для підвищення професійної майстерності кожного педагогічного працівника.

Зміст методичної роботи в закладі будується на основі державних документів про освіту, науково-педагогічних досліджень, навчальних планів, програм, новинок психолого-педагогічної літератури, інструктивно-методичних матеріалів з проблем організації методичної роботи, інформації про перспективний педагогічний досвід.

Основна методична проблема 2021-2022 н.р. «Формування різнобічно розвиненої, духовно багатої, патріотично налаштованої особистості». Методична робота в ДНЗ була сконцентрована навколо пріоритетних завдань педагогічного колективу, які не в повному обсязі виконались через припинення освітнього процесу:

1. Продовжувати роботу з розвитку основ патріотичної свідомості дошкільників з високими морально – духовними якостями, навичками культуру та звичаї, як важливими чинниками національно – патріотичного виховання.

2. Організувати роботу по формуванню у дітей ціннісного ставлення до власного здоров'я і мотивації щодо здорового способу життя, дотримання гармонійних, доброзичливих взаємин між усіма суб'єктами освітнього процесу: педагогами та батьками вихованців.

3. Вдосконалення умов для реалізації життєвих компетенцій дитини засобами трудового виховання

4.Активізувати взаємодію педагогів з родинами вихованців у формуванні логіко – математичної компетентності дітей через гру, як провідний вид діяльності.

В роботі з педколективом впроваджувалися масові форми роботи: педради, педагогічні читання, семінари, методоб'єднання; групові: семінари - практикуми, майстер-класи, творчі групи та індивідуальні форми роботи. При проведенні масових форм роботи використовувалися традиційні і інтерактивні форми методичної роботи, особливо під час проведення педагогічних рад. Педагогічні ради актуальні, періодичні. Рішення педагогічних рад виконуються, здійснювався контроль виконання рішень педагогічних рад.

Контроль за освітнім процесом був спрямований на систематичне вивчення стану роботи педагогічних працівників, виконання програми виховання і навчання дітей дошкільного віку і надання вчасної допомоги педагогам.

Головною метою роботи колективу дошкільного навчального закладу є виховання дитини, здатної продовжувати навчання впродовж усього життя, досягати успіху, правильно будувати своє життя.

В дошкільному навчальному закладі створені умови, які сприяють пізнавальній, дослідницькій, експериментальній діяльності дітей. Вихователі дошкільного навчального закладу стимулюють інтерес дітей до предметів та явищ, розвивають їхню допитливість.

Свої відносини з дітьми вихователі будували на основі педагогіки співробітництва та гуманізму, використовуючи особистісно-орієнтований підхід до виховання та навчання дітей.

Значна увага протягом навчального року приділялася розвитку творчих здібностей дошкільників, пізнавальної активності, допитливості, використанню нестандартних форм і методів роботи.

Педагоги дошкільного навчального закладу створили позитивну психологічну атмосферу у групах, прихильно ставляться до дитини, щоб вона мала відчуття захищеності, знала любов і турботу. Головним є те, що ДНЗ прагне бути тим місцем, де діти завжди можуть фізично розвиватись, зміцнювати здоров'я, реалізувати свої здібності, товаришувати, весело і щасливо жити.

Педагоги заохочували, підтримували та позитивно оцінювали конструктивні самостійні намагання дитини, висловлювали довіру до її можливостей, спонукали спостерігати, розмірковувати, досліджувати, діяти відповідально, чинити по совісті. Все це сприяло формуванню у вихованців елементарної дитячої картини світу, цілісного її образу, компетентної поведінки.

Вся робота була спрямована на охорону життя та здоров'я дітей. Дана проблема вирішувалась через організацію різноманітних форм роботи з дітьми, батьками з питань щодо виховання у дітей дбайливого ставлення до власного здоров'я, впроваджуючи інтеграційні методи оздоровлення. Використання нестандартних прийомів, сучасних технологій, а саме: психогімнастики, релаксації, масажів, вправ на корекцію дихання, емоційних ігор допомогло нормалізувати емоційний стан дітей.

Систематично проводилася робота з профілактики дорожньо-транспортного травматизму, вихователі поступово ускладнювали програмові вимоги, враховуючи здібності та вік дітей. Значне місце відводили практичним формам навчання: спостереженню, екскурсіям, цільовим прогулянкам. Проводили тематичні заняття в групах, закріпляючи знання отримані в різних видах діяльності.

З метою виховання основ безпечної поведінки дітей в різних життєвих ситуаціях, а також культури безпеки у дорослих, відповідального ставлення до життя і здоров'я малят працювала творча лабораторія «Безпека дитини та обов'язки дорослих».

Протягом 2021-2022 навчального року дитячого травматизму під час навчально-виховного процесу не було.

Значна увага приділялась питанню правового виховання дітей, бо діти ще від народження мають усі основні свободи та невід'ємні права кожної людини. У дошкільному навчальному закладі створені умови для фізичної, психологічної та емоційної захищеності дітей. За 2021-2022 н.р. у ДНЗ не було зафіксовано випадків жорсткого поводження з дітьми у родинах.

Систематичною була робота з різних освітніх напрямів, наявні успіхи по розвитку творчих здібностей вихованців через використання творчих завдань; покращення якості роботи художньо-естетичного спрямування; емоційне, естетичне сприймання природи.

Формування всіх складових психологічної готовності дитини до школи (інтелектуальної, мотиваційної, соціальної, фізіологічної, емоційно-вольової) здійснювалось в певній системі. Педагоги при підготовці старших дошкільнят до навчання в школі, велику увагу приділяли не лише формуванню спеціальних умінь, а найголовніше – створювали для дитини умови для формування здатності емоційно реагувати на навколишній світ, міркувати, планувати власну діяльність, доводити роботу до кінця, що є важливішими чинниками у формуванні успішної навчальної діяльності.

Випускники ДНЗ зазвичай вступають до ЗОШ № 2, за бажанням - у інші школи м. Носівки та достатньо добре адаптуються в нових умовах. Педагогічний колектив підтримує зв'язок з вчителями шкіл, у які поступають наші випускники.

Питання готовності дитини до школи та рівень шкільної зрілості старших дошкільників постійно стоїть на контролі завідувача ДНЗ та вивчається, аналізується спільно з вихователями старшої групи.

На належному рівні вирішувались питання щодо наступності роботи ДНЗ і початкової школи.

Така спільна діяльність допомагає дітям легко адаптуватися до навчання у школі, педагогам – разом вирішити складні питання наступності дитячого садка та початкової школи.

За період 2021-2022 н.р. ДНЗ відвідували 26 дітей 6-ти річного віку. До школи повинні були вступити всі діти, але враховуючи воєнний стан, бажання батьків насьогодні декілька дітей залишаються у дошкільному навчальному закладі.

Взаємодія з сім'ями вихованців на протязі року є одним з пріоритетних напрямків діяльності закладу. Вона орієнтована на пошук таких форм і методів роботи, які дозволяють урахувати актуальні потреби батьків, сприяють формуванню активної батьківської позиції, участі батьків в управлінні закладом. Дошкільний навчальний заклад підтримує бажання батьків поповнювати знання, необхідні для виховання та оздоровлення дітей.

Педагогічний колектив організовував для цього різні активні форм співпраці:

  • батьківські збори;
  • індивідуальні консультації різних спеціалістів;
  • виготовлення саморобок разом з дітьми;
  • спільні виставки, участь у календарних святах, спортивних розвагах;
  • батьківські суботники;
  • Дні відкритих дверей;
  • надання благодійної спонсорської допомоги для створення відповідних матеріально-технічних умов щодо перебування дітей у закладі.

Організація роботи зі звернення громадян є важливою складовою управління закладом. Упродовж звітного періоду письмових звернень не надходило. На особистому прийомі у завідувача з дотриманням протиепідемічних заходів порушувались питання працевлаштування та оформлення дитини до дошкільного навчального закладу, видача довідок.

Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу дошкільного навального закладу.

Щоб запобігти нещасним випадкам та професійним захворюванням відбувається контроль за дотриманням працівниками вимог з охорони праці під час виконання ними робіт певного виду або за певною професією. Вимоги визначені інструкціями праці, які затверджені керівником.

В ДНЗ створені належні, безпечні і здорові умови праці відповідно до Закону України від 21 листопада 2002 р. № 229-ІV «Про охорону праці».

Випадків травмування працівників ДНЗ під час роботи у 2021-2022 н.р. не було.

Матеріальна база ДНЗ у задовільному стані. Дошкільний навчальний заклад забезпечений миючими та дезінфікуючими засобами. Оснащення усіх приміщень відповідає нормативним вимогам. Технічне становище будівлі задовільне.

Вважаю, що колектив закладу працює з розумінням свого морального обов'язку, живе в атмосфері постійного пошуку нового, кращого, досконалішого духовно-творчого єднання педагогів, вихованців та їх батьків, а я, керівник закладу, допомагаю їм в усьому.


    Враховуючи запровадження правового режиму воєнного стану на території України, відповідно до листа МОН від 25.02.2022 №1/3277-22, наказу Відділу освіти сім, молоді та спорту Носівської міської ради від 28.02.2022 №28 "Про організацію роботи закладів освіти, підпорядкованих Відділу освіти сім, молоді та спорту Носівської міської ради" та з метою забезпечення безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу ПРИПИНЕНО ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС з 28 лютого  2022р.(наказ дошкільного навчального закладу від 28.02.2022 №12).

   Відповідно до рішення тридцять шостої сесії міської ради восьмого скликання від 10 червня 2023року №8/36/VIII "Про організацію освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі "Ромашка" Носівської міської ради Чернігівської області", наказу Відділу освіти сім'ї, молоді та спорту Носівської міської ради від 16 червня 2023р. №75 "Про організацію освітнього процесу в дошкільному навчальному закладі "Ромашка" Носівської міської ради" ОРГАНІЗОВАНО ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС ЗА ОЧНОЮ ФОРМОЮ НАВЧАННЯ з 03 липня 2023року. (наказ дошкільного навчального закладу від 03.07.2023р. №19)."





СХВАЛЕНО                                          ЗАТВЕРДЖЕНО

рішенням педагогічної ради                 наказом по ДНЗ "Ромашка" 

ДНЗ «Ромашка» від 27.08.21 № 1          від 27.08.2021 №73

Введено в дію  від 01.09.2021

ПОЛОЖЕННЯ

про внутрішню систему забезпечення якості освіти

в Носівському дошкільному навчальному закладі «Ромашка»

загального типу

Носівської міської ради Чернігівської області

1. Загальні положення

1.1. Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти в ДНЗ «Ромашка» розроблено відповідно до вимог частини третьої статті 41 «Система забезпечення якості освіти», Закону України від 05 вересня 2017 року № 2145 - VІІІ «Про освіту», Закону України від 06.09.2018 «Про дошкільну освіту», Базового компоненту дошкільної освіти, наказу Державної служби якості освіти України від 30.11.2011 2020року № 01-11/71 «Про затвердження Методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти», Статуту закладу та регламентує систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти (систему внутрішнього забезпечення якості, далі ЗЯО) у дошкільному навчальному закладі «Ромашка».

Згідно з Законом України «Про освіту» система внутрішнього забезпечення якості освіти в ДНЗ передбачає здійснення таких процедур і заходів:

- визначення принципів та процедур забезпечення якості освіти;

- здійснення моніторингу та періодичного перегляду освітніх програм;

- щорічне оцінювання здобувачів освіти, загальне оприлюднення критеріїв, правил і процедур оцінювання здобувачів освіти;

- забезпечення підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- забезпечення наявності необхідних ресурсів для організації освітнього процесу, у тому числі інклюзивного навчання;

- забезпечення наявності інформаційних систем для ефективного управління освітнім процесом, закладом освіти;

- забезпечення публічності інформації про освітні програми;

- забезпечення ефективної системи академічної доброчесності.

- оприлюднення критеріїв, правил і процедур оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;

  • оприлюднення критеріїв, правил і процедур оцінювання управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти.

Колегіальним органом управління ДНЗ, який визначає систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, є педагогічна рада. Моніторинг системи внутрішнього забезпечення якості здійснюється адміністрацією закладу.

1.2. Система внутрішнього забезпечення якості освіти це діяльність з інформаційного забезпечення управління освітньою організацією, заснованою на систематичному аналізі якості реалізації освітньої діяльності, його ресурсного забезпечення та його результатів.

1.3. Положення поширюється на діяльність всіх педагогічних працівників, що здійснюють освітню діяльність, в тому числі педагогічних працівників, які працюють за сумісництвом.

1.4. У цьому положенні використовуються такі терміни:

1) заклад освіти - юридична особа публічного чи приватного права, основним видом діяльності якої є освітня діяльність;

2) засновник закладу освіти - відділ освіти, сім'ї, молоді та спорту Носівської міської ради в Чернігівській області;

3) здобувачі освіти - вихованці, що здобувають освіту;

4) компетентність - динамічна комбінація знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно соціалізуватися, провадити подальшу навчальну діяльність;

5) освітній процес - система науково-методичних і педагогічних заходів, спрямованих на розвиток особистості шляхом формування та застосування її компетентностей;

6) освітня діяльність - діяльність суб'єкта освітньої діяльності, спрямована на організацію, забезпечення та реалізацію освітнього процесу у освіті;

7) освітня послуга - комплекс визначених законодавством, освітньою програмою та/або договором дій суб'єкта освітньої діяльності, що мають визначену вартість та спрямовані на досягнення здобувачем освіти очікуваних результатів навчання;

8) освітня програма - єдиний комплекс освітніх компонентів, спланованих і організованих для досягнення визначених результатів навчання;

9) педагогічна діяльність - інтелектуальна, творча діяльність педагогічного (науково-педагогічного) працівника або самозайнятої особи у формальній та/або неформальній освіті, спрямована на навчання, виховання та розвиток особистості, її загальнокультурних, громадянських та/або професійних компетентностей;

10) результати навчання - знання, уміння, навички, способи мислення, погляди, цінності, інші особисті якості, набуті у процесі навчання, виховання та розвитку, які можна ідентифікувати, спланувати, оцінити і виміряти та які особа здатна продемонструвати після завершення освітньої програми або окремих освітніх компонентів;

11) система освіти - сукупність складників освіти, рівнів і ступенів освіти, кваліфікацій, освітніх програм, стандартів освіти, ліцензійних умов, закладів освіти та інших суб'єктів освітньої діяльності, учасників освітнього процесу, органів управління у сфері освіти, а також нормативно-правових актів, що регулюють відносини між ними;

12) суб'єкт освітньої діяльності - фізична або юридична особа (заклад освіти, підприємство, установа, організація), що провадить освітню діяльність;

13) універсальний дизайн у сфері освіти - дизайн предметів, навколишнього середовища, освітніх програм та послуг, що забезпечує їх максимальну придатність для використання всіма особами без необхідної адаптації чи спеціального дизайну;

14) якість освіти - відповідність результатів навчання вимогам, встановленим законодавством, відповідним стандартом освіти та/або договором про надання освітніх послуг;

15) якість освітньої діяльності - рівень організації, забезпечення та реалізації освітнього процесу, що забезпечує здобуття особами якісної освіти та відповідає вимогам, встановленим законодавством.

2. Принципи забезпечення якості освіти

2.1. Стратегія (політика) забезпечення якості освіти в ДНЗ базується на принципах

- адаптація нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України, чинного законодавства та інших документів, що регламентують діяльність у галузі освіти;

- створення системи управління якістю, яка забезпечуватиме удосконалення системи контролю підготовки здобувачів освіти та досягнення об'єктивності оцінювання знань;

- підвищення мотивації здобувачів освіти до систематичної активної роботи впродовж усього періоду навчання на формування системних, стійких знань, умінь, навичок та компетенцій;

- впровадження в освітній процес передових досягнень науки і технологій;

- надання освітніх послуг, на високому рівні;

- систематичне підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

- постійний розвиток матеріально-технічної бази та інформаційних ресурсів;

- підвищення ефективності системи управління якістю через визначення цілей у галузі якості та їх перегляд при потребі, удосконалення процедур контролю.

3. Мета і завдання внутрішньої системи якості освіти

Мета внутрішньої системи якості освіти закладу складається в об'єднанні й інтеграції організаційних, методичних, кадрових зусиль і ресурсів ЗДО з урахуванням різноманітних факторів та умов для досягнення високої якості освітнього процесу та його результатів, що відповідають кращим зразкам і відповідним стандартам.

Основні завдання внутрішньої системи забезпечення якості освіти передбачають розробку та дотримання в закладі вимог до визначення якісних результатів із наступних напрямків:

- збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров'я дитини;

- формування внутрішньої культури особистості в контексті рідної культури, мови, поваги до традицій і звичаїв народу, свідомого ставлення до себе, оточення та довкілля;

- формування особистості дитини, розвиток її творчих здібностей, набуття нею соціального досвіду;

- виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

4. Напрямки роботи системи забезпечення якості освіти

4.1. Використання типових освітніх програм, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.

4.2.Розроблення освітніх програм на основі типових та складання на їх основі навчального (індивідуального) плану.

4.3. Науково-методичне забезпечення освітнього процесу.

4.4. Впровадження системи моніторингу рівня знань вихованців.

4.5. Підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

5. Критерії ефективності внутрішньої системи

Критеріями ефективності внутрішньої системи забезпечення якості освіти є:

5.1 відповідність досягнень здобувачів освіти державним вимогам до рівня освіченості, розвиненості та вихованості дитини 6 (7) років, сумарного кінцевого показника набутих дитиною компетенцій перед її вступом до школи;

5.2 відповідність узагальнених показників результату освітньої роботи (сформованість певного виду компетенцій) змісту освітніх ліній, визначених інваріантною складовою Базового компонента дошкільної освіти;

5.3 ефективність реалізації варіативної складової змісту дошкільної освіти відповідно до індивідуальних інтересів і потреб дітей, запитів і побажань батьків, наявних умов розвитку дошкільників;

5.4 якісний склад та ефективність роботи педагогічних працівників;

5.5 показник наявності освітніх, методичних і матеріально-технічних ресурсів для забезпечення якісного освітнього процесу.

6. Характеристика чинної внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ДНЗ

6.1. У ДНЗ початковий етап поточного контролю результатів навчання здобувачів освіти здійснюється у вересні, проміжний - у січні, підсумковий - у травні, з метою оцінювання складових компетентності під час усіх видів занять, базових життєвих компетенцій.

6.2. Поточні результати навчальних досягнень здобувачів освіти фіксуються в журналах діагностичних даних і доступні для перегляду та аналізу адміністрацією закладу та батьками. 6.3. Підсумковий контроль в результаті навчання здобувачами освіти здійснюється у формі підсумкової діагностики, моніторингу підготовки до шкільного навчання, а також під час підсумкових занять.

6.4. Підсистема забезпечення та моніторингу якості освітньої діяльності дошкільного навчального закладу містить такі процедури:

- забезпечення доступності інформації щодо результатів діяльності закладу;

- встановлення зворотного зв'язку з учасниками освітнього процесу (опитування батьків, педагогів );

- сприяння підвищенню кваліфікації педагогічних кадрів;

- постійне удосконалення інформаційної системи для створення ефективного інформаційного освітнього середовища; запобігання та виявлення плагіату в роботах педагогів.

6.5. Зміст внутрішньої системи якості освіти закладу формується та реалізується за напрямами: «Освітнє середовище», «Педагогічна діяльність», «Здобувачі освіти». «Результати навчання, виховання», «Управління закладом освіти», «Формування іміджу сучасного закладу освіти».

6.6. Напрям «Освітнє середовище» відображає забезпечення якісних показників розвитку вихованців закладу, створюються сприятливі умови навчання, виховання та перебування у дошкільному навчальному закладі. Для цього діяльність закладу спрямована на облаштування куточків освітнього середовища, забезпечення ігровим, роздатковим та дидактичним матеріалом.

Приміщення і територія ДНЗ є безпечними та комфортними для навчання і праці.

ДНЗ забезпечений навчальними та іншими приміщеннями з відповідним обладнанням, що необхідні для реалізації освітньої програми.

Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної та техногенної безпеки, правилами поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх.

У закладі створені умови для харчування здобувачів освіти.

У закладі застосовуються підходи для адаптації та інтеграції здобувачів освіти до освітнього процесу, професійної адаптації працівників.

Для ефективного функціонування закладу створюється єдиний інформаційний простір, а саме, формується інформаційна база даних програми «КУРС Дошкілля».

При оцінюванні якості освітнього процесу можуть використовуватися комплексні технології для обробки результатів моніторингу.

Для обміну інформацією з якості освітнього процесу використовується відео-, аудіо- носії інформації, розмножувальна техніка.

Для забезпечення більш широких і різноманітних зв'язків закладу із зовнішнім середовищем, у тому числі доступу до різних баз даних, джерел інформації ДНЗ «Ромашка» підключено до Інтернету.

6.7. У напрямі «Педагогічна діяльність» визначені критерії, оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників у ДНЗ «Ромашка»

- стан забезпечення кадрами відповідно фахової освіти;

- освітній рівень педагогічних працівників;

- результати атестації;

- систематичність підвищення кваліфікації;

- наявність педагогічних звань, почесних нагород;

- наявність авторських програм, посібників, методичних рекомендацій, статей тощо;

- результати освітньої діяльності;

- оптимальність розподілу педагогічного навантаження;

- показник плинності кадрів.

З метою вдосконалення професійної підготовки шляхом поглиблення, розширення й оновлення професійних компетентностей організовується підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Щорічне підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту». Загальна кількість академічних годин для підвищення кваліфікації педагогічного працівника впродовж п'яти років не може бути меншою за 120 годин.

Підвищення кваліфікації педагогічних працівників здійснюється за такими видами:

- довгострокове підвищення кваліфікації - курси;

- короткострокове підвищення кваліфікації: семінари, семінари-практикуми, тренінги, конференції, «круглі столи» тощо.

Щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників затверджує педагогічна рада закладу.

Показником ефективності та результативності діяльності педагогічних працівників є їх атестація.

Атестація педагогічних працівників є обов'язковою і здійснюється один раз на п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

6.8. Напрям «Здобувачі освіти. Результати навчання, виховання» здійснюється шляхом моніторингу і узагальнення його результатів за освітніми напрямами Базового компоненту дошкільної освіти.

Педагогічні працівники дошкільного навчального закладу, здійснюючи моніторингові дослідження щодо рівня розвитку компетенцій дошкільників, використовують підготовленийінструментарій (анкети, кваліметричні моделі, діагностичні карти), оці- нюють результативність освітнього процесу та виявляють фактори, що впливають на його ефективність. Результат моніторингу узагальнюється педагогічними працівниками в текстовому, табличному та графічному вигляді. Саме освітній моніторинг допомагає відстежити динаміку змін в освітній системі, спрямувати її розвиток на запланований результат.

Показниками ефективності освітнього процесу якості надання освітніх послуг можуть бути:

- % здобувачів освіти, які мають достатній і високий рівень компетентності;

- позитивна динаміка розвитку дітей, засвоєння дітьми вимог комплексної програми;

- відповідність узагальнених показників результату освітньої роботи (сформованість певного виду компетенцій) змісту освітніх напрямів, визначених інваріантною складовою Базового компонента дошкільної освіти;

- відповідність досягнень здобувачів освіти державним вимогам до рівня освіченості, розвиненості та вихованості дитини 6 (7) років, сумарного кінцевого показника набутих дитиною компетенцій перед її вступом до школи.

6.9. Напрям «Управління закладом освіти» забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Критеріями ефективності управлінської діяльності є:

- наявність нормативних документів, де закріплені вимоги за якістю освітнього процесу (модель випускника, програма розвитку і т.д.);

- оптимальність та дієвість управлінських рішень;

- керованість процесу управління забезпеченням функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти (наявність підрозділу або посадової особи, які відповідають за управління якістю освітнього процесу);

- формування освітньої програми дошкільного навчального закладу (раціональність використання інваріантної, варіативної складової)

- підвищення показника відповідності засвоєних здобувачами освіти рівня та обсягу знань, умінь, навичок, інших компетентностей вимогам стандартів освіти;

- наявність та ефективність системи моральних стимулів для досягнення високого рівня якості освітнього процесу.

6.10. Напрям «Формування іміджу сучасного закладу освіти» в ДНЗ «Ромашка» визначає шляхи та джерела формування позитивних характеристик перед громадськістю щодо ефективності діяльності закладу дошкільної освіти з надання якісної освіти.

Публічність освітньої діяльності закладу може здійснюватися публікаціями педагогічних працівників, батьків у засобах масової інформації, друкування продукції педагогічних працівників у фахових виданнях. Формуванню позитивного іміджу закладу можуть сприяти іміджеві заходи на рівні громади, регіону тощо. Публічна інформація про розвиток закладу забезпечується шляхом проведення щорічного звітування перед громадськістю.

7. Система контролю за реалізацією процедур забезпечення якості освіти

Система контролю за реалізацією процедур забезпечення якості освіти включає:

- самооцінку ефективності діяльності із забезпечення якості освіти;

- моніторинг якості дошкільної освіти.

7.1. Організація внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладі здійснюється на рівнях:

І рівень - здобувачі освіти, батьки;

ІІ рівень - адміністрація закладу.

7.2. На першому рівні організації внутрішньої системи забезпечення якості освіти соціально-психологічною, логопедичною та методичною службою закладу здійснюється діагностика компетентностей дітей, опитування (анкетування) батьків вихованців щодо якості проведення занять, напрямків діяльності закладу, інтересів та потреб;

На другому рівні, забезпечення якості освіти визначається за такими напрямами:

- контроль виконання вимог щодо якісної організації освітньої діяльності;

- моніторинг поточних, проміжних результатів навчання здобувачів освіти;

- встановлення та оцінювання рівня досягнень складових компетентностей здобувачів освіти, досягнутих на певному етапі їх навчання .

Визначається якість планування, контроль рівня досягнень здобувачами освіти:

- забезпечення публічної інформації про освітні програми;

- встановлення оперативного зворотного зв'язку з батьками;

- управління якістю (методи та види діяльності);

- щорічне оцінювання здобувачів освіти та його моніторинг;

- забезпечення підвищення кваліфікації педпрацівників;

- забезпечення функціонування та постійне вдосконалення інформаційної системи закладу.

7.3 Методи збору інформації, інструменти та джерела інформації:

- опитування;

- вивчення документації;

- моніторинг;

- аналіз даних та показників, які впливають на освітню діяльність.

7.4 Очікувані результати:

- отримання результатів стану освітнього процесу в ДНЗ;

- покращення функцій управління освітнім процесом, накопичення даних для прийняття управлінських рішень.

8. Стратегічні цілі і завдання удосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти у дошкільному навчальному закладі.

8.1. Основними стратегічними цілями внутрішньої системи забезпечення освітою є: забезпечення якості освітньої діяльності закладу шляхом дотримання норм та процедур і за підтримки всіх учасників освітньої діяльності.

8.2. Завданнями внутрішньої системи забезпечення якості освіти є:

- спостереження за станом соціально-психологічного середовища ДНЗ;

- контроль стану прозорості освітньої діяльності та оприлюднення інформації щодо її результатів;

- постійний моніторинг змісту освіти;

- спостереження за реалізацією освітнього процесу;

- моніторинг технологій навчання;

- моніторинг ресурсного потенціалу закладу;

- моніторинг управління ресурсами та процесами;

-розроблення рекомендацій щодо покращення даної діяльності, участь у стратегічному плануванні.

8.3. Здійснення постійного моніторингу змісту освіти полягає у періодичному аналізі робочих планів, програм на предмет їх відповідності потребам та компетентностям здобувачів освіти.

8.4. Здійснення моніторингу технологій навчання полягає у визначенні відповідності методів, засобів, форм навчання, сучасним науково - педагогічним підходам, аналізі критеріїв оцінювання та ефективності засобів контролю досягнень здобувачів освіти.

8.5. Моніторинг ресурсного потенціалу ДНЗ полягає в аналізі відповідності матеріально - технічного, навчально - методичного та інформаційного ресурсів цілям заявлених освітніх програм, встановлення ефективності функціонування інформаційної системи закладу.

8.6. Здійснення моніторингу управління ресурсами та процесами в ДНЗ полягає у визначенні ефективності управління в освітньому процесі в цілому та окремих його складників (планування, організація, контроль, облік).




Правила прийому до ДНЗ

Електронна реєстрація дітей в дошкільний навчальний заклад



Інструкція для батьків (електронна реєстрація дітей до ДНЗ)

Прийом дітей до дошкільного навчального закладу здійснює керівник ДНЗ протягом календарного року на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров'я дитини, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

Групи у дошкільному закладі комплектуються за віковими ознаками. За дитиною зберігається місце в дошкільному навчальному закладі державної та комунальної форм власності у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів).- у т о ч н и т ь?

Відрахування дитини з дошкільного навчального закладу здійснюється:

  • за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
  • на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
  • у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

Для зарахування дитини до дошкільного навчального закладу «Ромашка» необхідні наступні документи:

  • Заява батьків або осіб, які їх замінюють щодо влаштування дитини до дошкільного закладу..
  • Медична довідка дитини з проходженням всіх спеціалістів певної форми (форма №86-1/о).
  • Карта профілактичних щеплень ( форма № 063/о).
  • При наявності пільг - документи, що їх підтверджують.
  • Свідоцтво про народження дитини.
  • Згода батьків еа обробку персональних даних дитини.
  • Заява-дозвіл батьків на висвітлення фото дитини на сайті ДНЗ.

Вимоги до зовнішнього вигляду та одягу дітей

  • Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини. Небажане носіння комбінезонів. Повинна бути чиста нижня білизна.
  • Зав'язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.
  • Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися.
  • Носова хустка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.
  • Лице повинно бути умите, ніс, руки - чисті, нігті - підстрижені, зуби - почищені, зачіска - охайна.
  • Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров'я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів.

Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, склянні предмети, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу та напої.

Плата за харчування дитини в закладі дошкільної освіти

Розмір плати за харчування дітей у ДНЗ установлюють за поданням закладів місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або підприємства, організації та установи, які перебувають у державній (комунальній) власності та мають у своєму підпорядкуванні дошкільні навчальні заклади, один раз на рік з урахуванням матеріального стану сім'ї та режиму роботи закладу. Така норма передбачена п. 2.2 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженого наказом МОН від 21.11.02 р. № 667 (далі - Порядок № 667).

Вартість харчування однієї дитини на день розраховує або централізована бухгалтерія, відповідно до норм харчування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.04 р. № 1591, та цін на продукти. Обчислюється даний показник шляхом множення вартості денної норми продуктів харчування в грамах (брутто) для однієї дитини (з урахуванням її віку та кратності харчування) на середню ціну,що діє у цій місцевості на момент складання кошторису.

Після подання таких розрахунків відділом освіти органи місцевого самоврядування визначають розмір батьківської плати та видають розпорядження (рішення) про встановлення вказаної плати.

Пунктом 2.9 Порядку №667 визначено, що батьки сплачують лише за дні відвідування дитиною дошкільного навчального закладу. За дні, у які дитина не відвідувала навчальний заклад ( у разі хвороби, карантину, санаторного лікування, відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, у літній оздоровчий період тощо), плата з батьків не справляється.

Правила поведінки здобувачів дошкільної освіти в дошкільному навчальному закладі «Ромашка»

1. Дотримуватися режиму, лягати та прокидатися вчасно.

2. Приходити у садочок у гарному настрої.

3. Приходити вчасно на зарядку та на заняття в дитячий садок.

4. Слухатися, поважати батьків, вихователів та допомагати їм в усьому.

5. Якщо щось болить, сказати про це вихователю.

6. Не виходити з групи без дозволу вихователя.

7. Завжди пам'ятати про ввічливі слова.

8. Спочатку подумати, потім зробити.

9. Поважати всіх своїх друзів, не ображати їх.

10. Вміти ділитися своїми іграшками.

11. Одягатися за погодними умовами.

12. Намагатися бути чемпіоном в усьому та допомагати своїм друзям.

13. Берегти іграшки, прибирати їх після гри.

14. Під час заняття бути уважним і виконувати завдання самостійно.

15. Збираючись на прогулянку, прагнути самостійності.

16. Намагатися завжди виглядати охайно.

17. На прогулянці слухати вихователя та бути уважним.

18. Після прогулянки, охайно складати свої речі.

19. Перед прийняттям їжі обов'язково мити руки з милом.

20. Після туалету обов'язково мити руки з милом.

21. Не лінуватися чистити зуби вранці, вдень та ввечері.

22.Під час прийому їжі намагатися бути охайним, не заважати іншим та не поспішати і не розмовляти.

23. Під час тихої години спати та відпочивати.

24. Гратися з усіма та вміти організувати свою гру.

25. Якщо когось образив, вміти вибачитися.

26. Вміти дочекатися своєї черги.

27. Завжди говорити правду.

28. Сприймати поради та зауваження від вихователя як допомогу.

29. Намагатися дотримуватися цих правил як в садочку, так і вдома.

30. Рости веселим та кмітливим і тоді можна змінити цей світ на краще.


Пільги на харчування

Від плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах можуть бути звільнені цілком або частково окремі категорії осіб відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до пункту 2.5 Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженогонаказом МОН від 21.11.2002 р. № 667 звільнення батьків від плати або зменшення розміру плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах проводиться щорічно і може переглядатися протягом року, але не більше одного разу, та запроваджується в місячний термін після подання відповідних документів (довідок про сукупний дохід кожного члена сім'ї за попередній квартал, виданих за місцем отримання доходів, і довідки про склад сім'ї, виданої житлово-комунальними організаціями тощо.

Пунктом 2.10 Порядку №667 встановлено, що з осіб, які мають право на пільги, але не подали необхідних документів щодо звільнення від плати або зменшення розміру плати, плата справляється в повному обсязі, без урахування пільг.

У разі несплати батьками за харчування дитини упродовж двох місяців без поважних причин дитина може бути відрахована з навчального закладу, що передбачено пунктом 12 Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003р. №305 (із змінами). У такому разі адміністрація навчального закладу зобов'язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

На підставі Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженогонаказом МОН від 21.11.2002 р. № 667, пільгами на харчування користуються наступні категорії дітей:

Діти ЧАЕС; Харчування безкоштовне

Посвідчення дитини (ЧАЕС) - 2 шт. (копії)

Свідоцтво про народження дитини - 2 шт. (копії)

Посвідчення батьків (ЧАЕС) - 2 шт. (копії)

Паспорта батьків (ЧАЕС) - 2 шт. (с.1,2,11) (копії)

Довідка з ЖЕК (форма № 3) - 2 шт. (оригінал + копія)

Діти з малозабезпечених сімей; Харчування безкоштовне

Довідка з Управління праці та соціального захисту населення - 1 шт. (оригінал). Поновлюється 1 раз на півроку

Свідоцтво про народження дитини - 1 шт. (копія)

Довідка з ЖЕК (форма № 3) - 1 шт. (оригінал)

Діти-сироти (опікуни); Харчування безкоштовне ?

• Свідоцтво про народження дитини - 1 шт.(копія)

• Рішення суду про опікунство - 1 шт. (копія)

Діти з багатодітних сімей Оплата за харчування 50 %

Свідоцтва про народження всіх дітей - по 1 шт. (копія)

Посвідчення багатодітної сім'ї - 1 шт. (копія)

Довідка форма № 3 - 1 шт. (оригінал)

Для одиноких матерів Законом пільги не передбачені!!!


Правила поведінки дітей у дитячому садочку

  • Приходити вчасно в дитячий садок;
  • Вітатися з усіма працівниками ЗДО;
  • У всьому слухатися вихователя;
  • Якщо щось болить, то обов'язково про це сказати вихователю;
  • Берегти іграшки, майно та книги;
  • На прогулянці не бруднити одяг;
  • В групі голосно не кричати та не бігати;
  • Не ходити в вологому одязі;
  • Не ображати дітей зі своєї групи;
  • Слідкувати за станом свого одягу;
  • Мати особисті носові хустинки;
  • Дотримуватися вимог безпеки;
  • Акуратно вішати одяг в свою шафку.


Стаття 55. ЗУ "Про освіту" Права та обов'язки батьків здобувачів освіти

1. Виховання в сім'ї є першоосновою розвитку дитини як особистості. Батьки мають рівні права та обов'язки щодо освіти і розвитку дитини.

2. Батьки здобувачів освіти мають право:

- захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;

- звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;

- обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти;

- брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу освіти;

- завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у закладі освіти та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;

- брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;

- отримувати інформацію про діяльність закладу освіти, результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у закладі освіти та його освітньої діяльності.

3. Батьки здобувачів освіти зобов'язані:

- виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров'я, здоров'я оточуючих і довкілля;

- сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;

- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;

- дбати про фізичне і психічне здоров'я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;

- формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;

- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;

- формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;

- виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;

- дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку закладу освіти, а також умов договору про надання освітніх послуг (за наявності).

4. Держава надає батькам здобувачів освіти допомогу у виконанні ними своїх обов'язків, захищає права сім'ї.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають поважати право батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних і філософських переконань, а суб'єкти освітньої діяльності мають враховувати відповідні переконання під час організації та реалізації освітнього процесу, що не повинно порушувати права, свободи та законні інтереси інших учасників освітнього процесу.

5. Інші права та обов'язки батьків здобувачів освіти можуть встановлюватися законодавством, установчими документами закладу освіти і договором про надання освітніх послуг (за наявності).


Умови доступності ДНЗ для навчання осіб з особливими освітніми потребами:

  • доступність будівель і приміщень;
  • індивідуалізацію освітнього процесу з урахуванням діагнозів дітей ООП;
  • використання відповідних форм і методів освітньої роботи (корекційних програм);
  • психолого-педагогічний супровід;
  • дотримання законодавчої бази по інклюзії;
  • забезпечення соціального середовища в закладі для вирішення проблем іінклюзивної освіти;
  • відкритість освітнього закладу для відвідування дітьми з ООП;
  • створення інклюзивного освітнього простору в ДНЗ;
  • гармонізація дитячих взаємовідносин;
  • створення адаптивно-освітнього простору.

Телефони гарячих ліній, громадських та державних організацій та доступу до їх послуг:

  • Гаряча телефонна лінія щодо булінгу (цькування) 116 000
  • Дитяча лінія 116 111 або 0 800 500 225 (з 12:00 до 16:00)
  • Гаряча лінія з питань запобігання насильству 116 123 або 0 800 500 335
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини 0 800 50 17 20
  • Уповноважений Президента України з прав дитини 0 44 255 76 75
  • Центр надання безоплатної правової допомоги 0 800 213 103
  • Національна поліція України 102
  • Правова допомога – звернення до Єдиного контакт-центру безоплатної правової допомоги 0 800 213 103
  • Гаряча лінія ГО «Ла Страда-Україна» (0 800 500 225 – для стаціонарного телефона, 116 111 – для мобільного )
  • Центр соціальної служби у справах дітей Носівської міської ради тел.:2-74-75.

Додаток 1

Порядок

подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності)заяв про випадки булінгу (цькуванню) в ДНЗ «Ромашка»

Загальні положення

1.Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

2.Цей Порядок визначає процедуру подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькуванню).

3.Заявниками можуть бути здобувачі освіти, їх батьки, законні представники, працівники, педагогічні працівники закладу та інші особи.

4.Заявник забезпечує достовірність та повноту наданої інформації.

5. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:

Булінг (цькування) – діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу (цькування) є:

  • системність,(повторюваність) діяння;
  • наявність сторін – кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), спостерігачі (за наявності);
  • дії або бездіяльність кривдника, наслідком яких є заподіяння психічної та /або фізичної шкоди, приниження, страх, тривога, підпорядкування потерпілого інтересам кривдника, та/або спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Подання заяви про випадки булінгу (цькуванню)

1.Здобувачі освіти, працівники, педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу, яким стало відомо про випадки булінгу ( цькування), учасниками або свідками якого стали, або підозрюють його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками або про яке отримали достовірну інформацію від інших осіб зобов'язані повідомляти керівнику закладу.

2. Розгляд та неупереджене з'ясування обставин випадків булінгу (цькування) здійснюється відповідно до поданих заявниками заяв про випадки булінгу (цькування) (далі – Заява).

3. Прийом та реєстрацію Заяв здійснює керівник закладу.

4. Заява реєструється в окремому журналі реєстрації заяв про випадок булінгу (цькування).

5. Форма та примірний зміст Заяви оприлюднюється на офіційному веб-сайті закладу.

6. Датою подання заяв є дата їх прийняття.

7. Розгляд Заяв здійснює керівник закладу з дотриманням конфіденційності.

Відповідальна особа

2. До функцій відповідальної особи відносяться прийом та реєстрація Заяв.

3. Відповідальна особа призначається наказом керівника закладу.

4. Інформація про відповідальну особу та її контактний телефон 1.Відповідальною особою є керівник закладу.

оприлюднюється на веб – сайті закладу.

Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування)

1.За результатами розгляду Заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування випадків булінгу (цькування) із визначенням уповноважених осіб.

2. З метою розслідування випадків булінгу (цькування) уповноважені особи мають право вимагати письмові пояснення та матеріали у сторін.

3. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу (цькування).(далі – комісія) та скликає засідання.

4. Комісія створюється наказом керівника закладу.

5. До складу комісії можуть входити педагогічні працівники, батьки постраждалого та булера, керівник закладу та інші заінтересовані особи.

6. Комісія у своїй діяльності керується законодавством України та іншими нормативними актами.

7. Якщо Комісія визначила що це був булінг (цькування0, а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носіть систематичний характер, то керівник закладу зобов'язаний повідомити уповноважені органи Національної поліції (ювенальна поліція) та службу у справах дітей.

8. У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок, як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим, то він зразу може звернутись до органів Національної поліції України з заявою, про що керівник закладу має повідомити постраждалого.

9. Рішення Комісії приймаються більшістю її членів та реєструють в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів всіх членів Комісії.

10. Потерпілий чи його/її представник можуть звертатися відразу до уповноважених органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та службу у справах дітей з повідомленням про випадки булінгу (цькування).

11. Батьки зобов'язані виконувати рішення та рекомендації Комісії.

Терміни подання та розгляду заяв

1.Заявники зобов'язані терміново повідомляти керівнику закладу про випадки булінгу (цькування), а також подати Заяву.

2. Рішення про проведення розслідування із зазначенням уповноважених осіб видається протягом 1 робочого дня з дати подання Заяви.

3. Розслідування випадків булінгу (цькування) уповноваженими особами здійснюється протягом 3 робочих днів з дати видання рішення про проведення розслідування.

4. За результатами розслідування протягом 1 робочого дня створюється комісія та призначається її засідання на визначену дату або не пізніше чим через 3 робочі дні після створення Комісії.

5. Керівник закладу зобов'язаний повідомити уповноважені органи Національної поліції (ювенальна поліція) та службу у справах дітей про кваліфікований Комісією випадок булінгу (цькування) протягом одного дня.


Додаток 2

Порядок

реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в ДНЗ «Ромашка»

Загальні питання

1.Цей Порядок розроблено відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».

2.Цей Порядок визначає процедуру подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькуванню).

Реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

1.На основі рішення комісії з розгляду випадків булінгу (цькування), яка кваліфікувала випадок булінгу (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, керівник закладу:

- повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти;

- забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого – педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг ,, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування) (далі – Заходи).

2. Заходи затверджує керівник закладу.

3. З метою виконання Заходів можна створювати скриньки довіри, оприлюднювати телефони довіри.

Відповідальність осіб причетних до булінгу (цькування)

1.Відповідальність за булінг (цькування) встановлена статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення такого змісту :

«Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу»

Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого, - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення,

- тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, вчинене малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років,

- тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Діяння, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене малолітньою або неповнолітньою особою віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років,

- тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.


Додаток 3

Зразок заяви

Завідувачу ДНЗ «Ромашка»

______________________

(ПІБ)

Домашня адреса

_______________________

м.т. ___________________

ЗАЯВА

Доводжу до Вашого відома, що останнім часом моя донька (син) ______________ (ПІБ дитини), постійно зазнає морального та фізичного тиску з боку ______________ (ПІБ образника).

Детальний опис ситуації ( що відбулась, як часто вона трапляється на настільки довго триває)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Прошу провести розслідування ситуації, що склалася.

Дата Підпис


Додаток 4


https://doskilnij-navcalnij-zaklad-romaska2.cms.webnode.com.ua/stop-buling/

https://doskilnij-navcalnij-zaklad-romaska2.cms.webnode.com.ua/mi-i-simya/


Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати